Zaczynamy od PKP Intercity. Bilety na pociągi pospieszne i ekspresowe jako pierwsze zyskały możliwość znalezienia się w Waszych wirtualnych portfelach. Do Apple Wallet możecie dodać wszystkie bilety PKP Intercity, również te na połączenia z przesiadką. Ale to nie jest nasze ostatnie słowo – już pracujemy nad tym, aby wkrótce w Apple Wallet mogły zagościć także bilety innych przewoźników.
Jak dodać bilet do wirtualnego portfela? W niezwykle prosty sposób. Po zakupie biletu w dolnej części ekranu pojawi się nowa opcja – Dodaj do Portfela Apple:

Po wybraniu tej opcji zobaczymy podgląd zakupionego biletu. Klikamy opcję Dalej i… już! Bilet został dodany do Portfela. Od tej pory, niezależnie od tego, czy to iPhone, iPad czy Apple Watch – będziecie go mieć zawsze pod ręką, na każdym urządzeniu.
W momencie kontroli biletów w pociągu wystarczy uruchomić swój Portfel. A to można zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest stuknięcie powiadomienia na górnym pasku urządzenia – pojawi się ono na kilka minut przed rozpoczęciem podróży. Drugie, bardziej tradycyjne rozwiązanie to dwukrotne naciśnięcie przycisku blokady ekranu. Z listy dostępnych w portfelu kart odnajdujemy nasz bilet i pokazujemy konduktorowi kod QR. W obu przypadkach po zeskanowaniu – podobnie jak w przypadku innych biletów kupionych przez internet – możemy zostać poproszeni o dokument tożsamości.
Do Apple Wallet warto jednak zajrzeć jeszcze przed podróżą: szczególnie, gdy w drogę wybieramy się w towarzystwie. Na przykład dlatego, że kupiony przez KOLEO bilet można udostępnić innym pasażerom. Żeby to zrobić – wystarczy odnaleźć bilet w Portfelu, wybrać opcję Szczegóły i dotknąć przycisku Udostępnij. Taki bilet możemy nawet przekazać na urządzenie osoby, która nie posiada aplikacji KOLEO (co warto zmienić 🙂 )
Ta opcja może się przydać szczególnie, jeśli w pociągu postanowicie się odłączyć od reszty grupy i pójść chociażby do WARS-u. Gdy macie bilet KOLEO w Apple Wallet – kontrola Was na pewno nie zaskoczy, nawet w wagonie restauracyjnym 🙂