Jak taniej jeździć pociągiem

Jak oszczędzić na przejazdach pociągiem?

Kto z nas tego nie zna – pociąg się zbliża, a nie zdążyłeś kupić biletu w kasie. Znowu trzeba będzie kupić bilet u konduktora, oczywiście dopłacając za wystawienie biletu w pociągu…

Opłata dodatkowa za wystawienie biletu przez konduktora w pociągu przy regularnych podróżach potrafi wygenerować znaczną kwotę. Za tę przyjemność konduktor POLREGIO policzy od 4 do 8 zł zależnie od odległości i rodzaju biletu, a w PKP Intercity aż 10 zł!

Od 1 czerwca 2019 r. opłata za wystawienie biletu w pociągu Kolei Dolnośląskich będzie wynosić 8 zł.

Jeśli dojeżdżasz do pracy albo do szkoły pociągiem, możesz wydać zupełnie niepotrzebnie aż 320 złotych w miesiącu! Oczywiście jest to sytuacja skrajna, ale jeśli można zaoszczędzić na podróżach pociągiem chociaż 100 zł miesięcznie, to chyba warto spróbować?

Jak uniknąć opłaty dodatkowej za wystawienie biletu w pociągu?

Wystarczy skorzystać z dobrodziejstw technologii i założyć konto w KOLEO – autoryzowanej platformie do zakupu biletów kolejowych.

KOLEO jest dostępne również na komórkach (Android & iOS), dzięki czemu nawet stojąc na peronie* łatwo kupisz bilet np. na pociąg POLREGIO lub KD w takiej samej cenie, jaka byłaby w kasie – bez żadnych dodatkowych opłat!

KOLEO ma najlepszą ocenę ze wszystkich apek związanych z koleją w Google Play – aż 4,7/5 gwiazdek.
Ponad 7000 recenzji i ponad 350 000 pobrań mówią samo za siebie!

Chyba warto dać sobie szansę i oszczędzić sobie wydatków, a konduktorom – pracy.

* Dla formalności muszę napisać, że bilet w KOLEO kupisz do 5 minut przed odjazdem pociągu, więc nie próbuj czekać na konduktora w pociągu z telefonem w ręku 😉

Zdjęcie w nagłówku jest autorstwa: David von Diemar on Unsplash