KOLEO_Koleje_Ukraińskie

Pryvit Ukrzaliznycia! 🇺🇦

Koleje Ukraińskie w KOLEO. Masz komórkę – masz bilet

KOLEO – innowacyjne narzędzie do sprawdzania kolejowych rozkładów jazdy i sprzedaży biletów jest już dostępne dla pasażerów Kolei Ukraińskich. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, aby szybko, sprawnie i bez stania w kolejkach kupować bilety. 

Od 1 grudnia 2020 bilety Kolei Ukraińskich można kupować za pośrednictwem KOLEO. Aby korzystać z KOLEO, wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację (KOLEO w wersji na Android i iOS) lub skorzystać z platformy sprzedażowej dostępnej pod adresem koleo.pl. KOLEO jest  narzędziem, dzięki któremu w jednym miejscu można sprawdzić rozkład jazdy Kolei Ukraińskich oraz kupić bilety. 

Bilety kolei ukraińskich

Obecnie w KOLEO są dostępne bilety Kolei Ukraińskich obejmujące taryfy dla osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt (bez przypisanej miejscówki).

Jeżeli chodzi format biletów, to KOLEO oferuje dla Kolei Ukraińskich wyłącznie bilety w formie elektronicznej, które obowiązują w zdecydowanej większości pociągów.

KOLEO_UZ

Trasy kolejowe na Ukrainie

Koleje Ukraińskie są główny kolejowym przewoźnikiem na Ukrainie. Obsługują m.in. relacje:

Rodzaje pociągów na Ukrainie

Koleje Ukraińskie oferują trzy rodzaje pociągów: Międzymiastowe plus, Międzymiastowe i Regionalne. Połączenia międzymiastowe są realizowane pomiędzy stolicą a innymi częściami kraju, a w przypadku połączeń plus pasażerowie mają do dyspozycji pociągi kursujące z prędkością 160 km na godz. W pociągach międzymiastowych można skorzystać z klasy pierwszej i drugiej. W przedziałach pierwszej klasy dostępne są: komfortowe i wygodne fotele, gniazda do ładowania urządzeń mobilnych, Wi-Fi oraz napoje i przekąski. W przedziałach drugiej klasy pasażerowie mogą korzystać z wygodnych foteli, Wi-Fi oraz napojów i przekąsek za dodatkową opłatą. 

Pociągi regionalne zapewniają głównie nocne połączenia pomiędzy największymi miastami Ukrainy. Dostępne są miejsca do spania. 

Pociągi Kolei Ukraińskich zostały wyposażone tak, aby swobodnie mogły z nich korzystać osoby z niepełnosprawnościami, oraz aby można było wygodnie przewozić bagaż i zwierzęta.