Niezłe zagranie – KOLEO razem z klubem AKS ZŁY!

Razem grają już od kilku lat. Połączyli się, by – jak mówią – pokazać, że sport może być inny. Razem stworzyli pierwszy w całości demokratyczny klub sportowy w Warszawie. A my ich w tym wspieramy 😊 KOLEO zostało Partnerem Strategicznym AKS ZŁY!

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Grupa kilkunastu osób postanowiła utworzyć dwie drużyny piłki nożnej – damską i męską. Tu chodziło o coś więcej niż sportową rywalizację: oba zespoły od początku traktowane są na równych, partnerskich zasadach. Dodatkowo – sport ma być przyczynkiem dialogu i integracji. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym zadomowił się klub – to Praga Północ: dynamicznie zmieniająca i rewitalizująca się warszawska dzielnica. Kiedyś kojarząca się z niebezpieczeństwem, obecnie – coraz częściej ze światem artystów i intrygującą architekturą.

Szybko okazało się, że wizje twórców Alternatywnego Klubu Sportowego ZŁY szybko zyskały uznanie lokalnej społeczności. To oni w zasadzie tworzą cały Klub. ZŁY zarządzany jest przez kibiców i kibicki ze Stowarzyszenia powstałego wokół inicjatywy. Do projektu może dołączyć każdy – podstawowymi wartościami AKS ZŁY są różnorodność, otwartość i tolerancja. Towarzyszy temu wzajemna integracja, a na meczach zamiast agresji lub przekleństw czeka kulturalna spokojna atmosfera.

W 2019 roku AKS ZŁY otrzymał nagrodę UEFA dla najlepszego piłkarskiego klubu amatorskiego w Europie. Od tamtej pory przedsięwzięcie rozwinęło się jednak jeszcze bardziej. Kobieca drużyna piłkarska regularnie reprezentuje stolicę w ligach i w turniejach. Mężczyźni grają w Klasie A i osiągają największą publikę na tym poziomie rozgrywek – rekordowe spotkanie zobaczyło aż 1000 kibiców! Stowarzyszenie opiekuje się również drużyną Ultimate Frisbee, która na koncie ma aż pięciokrotne mistrzostwo Polski.

Prężnie rozwijają się również piłkarskie drużyny juniorskie U13 i U16. Młodsi mogą spróbować swoich sił w Akademii AKS ZŁY – Klub prowadzi zajęcia dla dzieci od 4 do 20 roku życia. W treningach, zawodach i obozach uczestniczy już ponad 40 młodych zawodników!

Wszystkie te drużyny mają jeszcze drugie oblicze, poza boiskiem. Sportowcy regularnie uczestniczą w akcjach społecznych organizowanych przez Klub: organizują treningi dla dzieci uchodźców czy wspierają osoby w kryzysie bezdomności.

Za to wsparcie – my postanowiliśmy wesprzeć również AKS ZŁY. Klub, który na przekór swojej nazwie daje wiele dobra. KOLEO zostało oficjalnym partnerem strategicznym drużyn piłkarskich AKS Zły i Zły Praga Warszawa.  Nasza współpraca to  połączenie pasji do piłki nożnej z zaangażowaniem w rozwijanie talentów oraz promowanie aktywnego stylu życia. Pragniemy wspólnie przyczynić się do rozwoju sportowego oraz inspirować młode pokolenia do zdrowej rywalizacji i działania zespołowego. Od niedawna logo KOLEO z dumą prezentuje się na koszulkach zawodników. Chętnie gościmy również na wydarzeniach organizowanych przez Klub.

Pozytywne oblicze sportu możecie zobaczyć na meczach: AKS ZŁY swoje spotkania rozgrywa na stadionie DOSiR przy ulicy Kawęczyńskiej 44, tuż obok praskiej Bazyliki. Jak wygląda to w praktyce? Polecamy Wam film opowiadający historię Klubu – jego trailer możecie zobaczyć tutaj.

Do zobaczenia na boisku!

Autor zdjęć użytych w tekście: Piotr Maniszewski