Kolejowe atrakcje z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 👶

1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, większość przewoźników kolejowych w Polsce szykuje dla młodych podróżników ciekawe atrakcje. Podpowiadamy, co pokazać dzieciom w ich święto.

Atrakcje od przewoźników

Od godziny 11:00 na stacji Bydgoszcz Główna zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę taboru narodowego przewoźnika (PKP Intercity) – lokomotywę oraz różne rodzaje wagonów pasażerskich. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i grach zespołowych, obejrzeć mini spektakle teatralne i wziąć w udział w warsztatach kreatywnych. Dla każdego przewidziano możliwość własnoręcznego wybicia przypinki z hasłem wydarzenia – Podróżuję, bo lubię. Na najaktywniejszych uczestników czekać będą upominki.

Także POLREGIO organizuje wiele imprez z niezliczonymi atrakcjami w wybranych miastach, między innymi w Gdyni, Kielcach, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie oraz Lublinie.

Bezpłatne przejazdy i bilety za złotówkę

W tym wyjątkowym dniu, wszystkie dzieci do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity za darmo. Jedyne, o czym należy pamiętać, to wcześniejsze pobranie miejscówki na pociąg z kasy na dworcu oraz posiadanie dokumentu ze zdjęciem. Podobnie będzie w przypadku pociągów POLREGIO, SKM Trójmiasto, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich. Koleje Dolnośląskie oferują młodym pasażerom bilety za symboliczną złotówkę.

Przypominamy, że w pociągach ŁKA Sprinter, jeżdżących w każdy weekend na trasie Łódź – Warszawa, istnieje możliwość rezerwacji miejsca na graficznym planie pociągu – zupełnie jak w kinie!

Dzień Dziecka pełen wrażeń w Energylandii

Międzynarodowy Dzień Dziecka to doskonała okazja do odwiedzenia największego w Polsce, wyjątkowego parku rozrywki, jakim jest Energylandia. W Energylandii znajduje się łącznie ponad 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, również dla dzieci. Do Energylandii najlepiej dojechać pociągiem:

Pociągi z Krakowa do Energylandii

Pociągi z Katowic do Energylandii

Na każdego odwiedzającego w Energylandii czeka mnóstwo dobrej zabawy

Więcej o parku rozrywki z Zatorze znajdziecie tutaj.

Prezent od KOLEO

Wszyscy jesteśmy dziećmi, niezależnie od wieku. Dlatego z prezentu, który dla Was przygotowaliśmy, może skorzystać każdy – młodszy i starszy podróżnik. Z kodem rabatowym D13CK0 możecie kupić swój pierwszy bilet w KOLEO aż o 25% taniej! Kod jest ważny przez cały weekend, od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku.

Życzymy wspaniałej zabawy, udanych podróży i wszystkiego najlepszego 💙