5lat KOLEO BLIK

Klik – BLIK – klik. I zapłacone. 💸

BLIK – jeśli używacie tej formy płatności przy zakupie biletów w KOLEO, nie musimy Was do niej przekonywać. Jeśli jeszcze z niej nie korzystaliście, warto spróbować. Szybciej niż BLIKIEM, nie zapłacicie. 

We wtorek, 1 marca 2016 roku sprzedaliśmy pierwszy bilet w KOLEO. Był to studencki z Krakowa do Rzeszowa. Od tego czasu minęło pięć lat, w ciągu których intensywnie pracowaliśmy, aby KOLEO rozwijało się i jak najpełniej odpowiadało potrzebom wszystkich, którzy podróżują pociągami regularnie, jak i tych, którzy wybierają je kilka razy w roku. Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie możliwości bezpiecznych i szybkich płatności za nasze usługi. 

Szybki jak…BLIK 

W katalogu płatności za bilety w KOLEO znajduje się m.in. BLIK. Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy mieć telefon z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją własnego banku. Bez względu na to, czy kupujemy bilet w aplikacji czy na stronie KOLEO mamy możliwość zapłacenia BLIKIEM. Wybieramy bilet, a przy finalizacji transakcji jako formę płatności zaznaczamy BLIK i:

  1. logujemy się w aplikacji banku i generujemy 6-cyfrowy kod 
  2. wpisujemy go w miejscu realizacji transakcji, czyli w aplikacji lub na stronie KOLEO 
  3. zatwierdzamy transakcję w aplikacji bankowej. Gotowe!

Co zrobić, aby kolejne płatność BLIKIEM były jeszcze szybsze? Podczas potwierdzania płatności w aplikacji banku, trzeba wyrazić zgodę na zapamiętanie KOLEO. Następnym razem nie będzie konieczności przepisywania kodu BLIK. Taką możliwość oferuje obecnie siedem z 14 banków mających w swojej ofercie BLIK: Alior Bank, Bank Pekao, ING, mBank, Millenium Bank, PKO Bank Polski i Santander. W 2020 roku przy użyciu BLIKA zrealizowano 424 mln transakcji. 

Wygodny jak… KOLEO 

KOLEO – nowatorskie, intuicyjne i przyjazne narzędzie do planowania kolejowych podróży i zakupu biletów kolejowych obchodzi piąte urodziny. Gdy je uruchamialiśmy 1 marca 2016 roku przyświecało nam hasło „100% miłości do kolei”. To się nie zmieniło, w przeciwieństwie do stale rosnącej liczby podróżujących z nami osób i sprzedanych biletów. Obecnie z naszej aplikacji korzysta 1,5 mln użytkowników i sprzedaliśmy już 6,5 mln biletów. 

Obecnie w aplikacji KOLEO (w Apple Store, Google Play i App Gallery) i na koleo.pl można sprawdzić rozkłady jazy wszystkich polskich operatorów kolejowych oraz kupić bilety na przejazdy pociągami: Arrivy, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP SKM w Trójmieście i Polregio. Dziękujemy za wspólne podróże!