KOLEO Koleje Dolnośląskie

Koleją po Dolnym Śląsku

Kim chcesz zostać, gdy dorośniesz? – rodzice często pytają dzieci, a te nierzadko chcą być nauczycielkami, policjantami, maszynistami… Nic straconego. Jeżeli jako dziecko marzyłaś lub marzyłeś o poprowadzeniu pociągu, zapraszamy do Kolei Dolnośląskich, które chętnie udostępnią swój symulator. 

We wtorek, 1 marca 2016 roku sprzedaliśmy pierwszy bilet w KOLEO. Był to studencki z Krakowa do Rzeszowa. Od tego czasu minęło pięć lat, w ciągu których intensywnie pracowaliśmy, aby KOLEO rozwijało się, a także jak najpełniej odpowiadało potrzebom wszystkich, którzy podróżują pociągami regularnie, jak i tych, którzy wybierają je kilka razy w roku. Z okazji pięciu wspólnych lat przygotowaliśmy dla Was – razem z Kolejami Dolnośląskimi – szkolenie na symulatorze pociągu oraz zestaw kolejowych upominków. 

Nowe połączenia, nowoczesne pociągi i kolejowe przystanki na żądanie 

Koleje Dolnośląskie zostały powołane w 2007 roku, aby zapewniać sprawną oraz regularną komunikację mieszkańcom regionu. Obecnie łączą wszystkie największe miejscowości Dolnego Śląska – obsługują 18 linii o łącznej długości prawie 1,2 tys. km oraz uruchamiają ponad 300 pociągów na dobę. Biało-żółte pociągi są chętnie wybierane przez mieszkańców w drodze do pracy i szkoły, ale także przez turystów, którzy coraz częściej doceniają historyczne i przyrodnicze walory regionu. Pociągami Kolei Dolnośląskich można dojechać m.in. do Kotliny Kłodzkiej, Gór Sowich, Milicza oraz Szklarskiej Poręby. 

Dolnośląski operator kolejowy od kilkunastu lat pracuje nad rozszerzeniem oferty ze szczególnym naciskiem na rozwój siatki połączeń oraz modernizację używanych i zakup nowoczesnych pociągów. Do rozkładu jazdy wprowadzane są nowe połączenia, w tym przyspieszone oraz ekspresy regionalne. W najbliższych dwóch latach na dolnośląskie szlaki wyjadą także nowoczesne składy – sześć hybrydowych impulsów i pięć elektrycznych elfów. Koleje Dolnośląskie jako pierwszy kolejowy operator w Polsce wprowadziły przystanki na żądanie. 

Regularnie wzrasta także liczba pasażerów. W 2019 roku pociągami Kolei Dolnośląskich podróżowało 14,1 mln osób. Zeszłoroczny spadek do 9,1 mln jest pierwszym od 2017 roku i spowodowany jest pandemią koronawirusa. 

Specjalnie dla Was – z okazji piątych urodzin KOLEO – Koleje Dolnośląskie przygotowały szkolenie na symulatorze pociągu. O szczegółach przeczytacie tutaj.  

100% miłości do kolei

KOLEO – nowatorskie, intuicyjne i przyjazne narzędzie do planowania kolejowych podróży i zakupu biletów kolejowych obchodzi piąte urodziny. Gdy je uruchamialiśmy 1 marca 2016 roku przyświecało nam hasło „100% miłości do kolei”. To się nie zmieniło, w przeciwieństwie do stale rosnącej liczby podróżujących z nami osób i sprzedanych biletów. Obecnie z naszej aplikacji korzysta 1,5 mln użytkowników i sprzedaliśmy już 6,5 mln biletów. 

Obecnie w aplikacji KOLEO (w Apple Store, Google Play i App Gallery) i na koleo.pl można sprawdzić rozkłady jazy wszystkich polskich operatorów kolejowych oraz kupić bilety na przejazdy – oprócz Kolei Dolnośląskich – pociągami: Arrivy, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście i Polregio. 

Dziękujemy za wspólne podróże!