Ahoj LEO! 🇨🇿🇸🇰

Od 1 sierpnia w KOLEO jest dostępna pełna oferta Leo express – w Polsce, w Czechach i na Słowacji.

Bilety na pociągi Leo express można kupić w aplikacji KOLEO na urządzenie Android oraz iOS lub za pośrednictwem platformy koleo.pl.

Bilety i rozkład Leo express

W trakcie zakupów biletów Leo express w KOLEO można korzystać ze wszystkich zniżek i ofert promocyjnych przygotowanych przez Leo express. Na polskim odcinku trasy honorowane są też polskie zniżki ustawowe. KOLEO umożliwia również zakup biletu na przewóz roweru pociągami Leo express – ta informacja może być szczególnie ważna w czasie wakacji.

Ceny biletów Leo express w KOLEO są dokładnie takie same jak u przewoźnika, zgodnie z gwarancją najlepszej ceny KOLEO – bez prowizji czy dodatkowych opłat transakcyjnych.

Polskie trasy obsługiwane przez Leo express 🇵🇱

Leo express uruchamia regularne połączenia kolejowe na trasach:

1) Kraków – Praga oraz Praga – Kraków

Pociągi z Krakowa do Pragi – przez Katowice, Bohumin i Ostravę – kursują w poniedziałki i soboty. Z Krakowa wyjeżdżają o godz. 4.15, a do Pragi dojeżdżają o godz. 11.27. W przeciwnym kierunku pociągi są uruchamiane w piątki i niedziele. Odjazdy z Pragi zaplanowano o godz. 16.08 z dojazdem do Krakowa o godz. 22.52.

2) Wrocław – Praga oraz Praga – Wrocław

Z Wrocławia do Pragi przez Lichkov można wybrać się w soboty i niedziele. Pociągi zaczynają kurs o godz. 6.01, a do Pragi dojeżdżają o godz. 10.27. W drogę powrotną składy Leo express wyruszają w piątki, soboty i niedziele o godz. 18.08 i docierają do Wrocławia o godz. 22.43.

Informacje nt. Leo express

Leo express rozpoczęło działalność przewozową w Czechach w 2012 r. na trasie Praga – Ostrava. Od 2018 r. usługi czeskiego przewoźnika są dostępne również w Polsce, pierwszy pociąg na trasie Kraków – Praga wyjechał w trasę 20 lipca 2018 r. W grudniu 2019 r. Leo express otrzymało dostęp do przewozów pasażerskich na trasie Terespol – Praga przez Warszawę, którą zamierza uruchomić w rozkładzie jazdy 2020/2021.