Jak dojechać z Bydgoszczy nad morze?

Oczywiście, że pociągiem. Wakacyjnego połączenia z Bydgoszczy do Władysławowa nic nie pobije pod względem czasu przejazdu i komfortu. Specjalny pociąg, jeżdżący codziennie przez całe wakacje aż do września sprawi, że nad morze dojedziesz najszybciej.

Szybciej niż autem

Cała droga z Bydgoszczy do Władysławowa to 222 km. Wakacyjny pociąg „Słoneczny Patrol” pokonuje ją wyjątkowo szybko, bo w 2 godziny i 54 minuty, zatrzymując się między innymi na stacji Laskowicach Pomorskich i w Tczewie. Pociąg Arrivy RP wyjeżdża z Bydgoszczy Głównej o godzinie 6:36 i dociera do Władysławowa już o 9:30.

Szacowany przez mapy google czas przejazdu autem, po tej samej trasie, nawet po autostradzie, bywa dłuższy nawet o kilkadziesiąt minut. Jeśli nie chcesz się męczyć staniem w korkach na bramkach i po zjeździe z płatnej autostrady, nie zastanawiaj się i wybierz pociąg.

Jedź z Bydgoszczy albo z Torunia

Jeśli nie mieszkasz w Bydgoszczy, to i tak możesz wygodnie dojechać nad morze Słonecznym Patrolem. Jedziesz z Torunia? Do Bydgoszczy dojedziesz w trzy kwadranse jednym z pociągów POLREGIO, łączących Toruń i Bydgoszcz. W ten sam sposób możesz złapać pociąg nad morze jadąc z Grudziądza – wystarczy, że wybierzesz połączenie na trasie Grudziądz – Laskowice Pomorskie i wysiądziesz w Bydgoszczy. Jeśli nie masz pewności, czy Twój pociąg dojedzie na przesiadkę o czasie, zgłoś to konduktorowi.

Z Trójmiasta na Hel

Mimo, że w czasie w wakacji z trójmiejskich dworców, takich jak Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzesz, Sopot i Gdynia Główna odjeżdża kilkadziesiąt dodatkowych pociągów na Hel, to i tak przygotuj się na to, że mogą być one zapchane.

Pamiętaj, że oprócz pociągów jeżdżących tu przez cały rok, Arriva RP ma kilka bezpośrednich połączeń z Gdańska przez Gdynię na Hel.

Jakim pociągiem dojedziesz z Bydgoszczy do Władysławowa?

W wakacyjnych pociągach Arrivy RP możesz liczyć na wygodną podróż. Wnętrze jest klimatyzowane, są także gniazdka do których możesz podłączyć swój telefon, aby go podładować.

Tak wygląda klimatyzowane wnętrze pociągu Arrivy RP do Władysławowa i na Hel.

Jeśli zastanawiasz się czy możesz skorzystać z internetu – sprawdź to w naszym tekście, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Pociąg na swojej trasie jedzie z maksymalna prędkością 120 km/h.

Konkurs Radia PIK i KOLEO – zdobądź bilety na pociąg nad morze!

Chcesz dostać podwójny voucher o wartości 98 zł na przejazd pociągiem Arrivy RP,  nad morze z Bydgoszczy? Weź udział w konkursie, o którym usłyszysz codziennie od 31 sierpnia na antenie Radia PIK. Słuchaj uważnie programu od godziny 13:00. Nie udało Ci się w konkursie? Nic straconego! Jeśli kupujesz bilet na pociąg pierwszy raz w KOLEO, to użyj kodu rabatowego dla słuchaczy radia PIK, a dostaniesz 20% zniżki przy zakupie. Pobierz aplikację KOLEO ze sklepu Google Play i gdy będziesz kupować swój pierwszy bilet wpisz kod RADIOPIK20