Koleje Dolnośląskie bilety okresowe

Bilety okresowe na Koleje Dolnośląskie

Bilety okresowe na pociągi Kolei Dolnośląskich kupisz w KOLEO. Z domu, pracy lub uczelni kupisz bilet weekendowy, tygodniowy i miesięczny Kolei Dolnośląskich.

Wielu podróżnych na Dolnym Śląsku jeździ pociągiem regularnie na tej samej trasie, np. dojeżdżając do szkoły lub pracy. Bilety okresowe są wygodne i umożliwiają zaoszczędzenie sporej kwoty w porównaniu do biletów jednorazowych. Z przyjemnością zatem informujemy, że w KOLEO dostępne są wszystkie bilety okresowe, jakie na daną trasę sprzedają Koleje Dolnośląskie 🙂

Jak kupić bilet okresowy Kolei Dolnośląskich?

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić bilet tygodniowy czy miesięczny i czy wybierasz taryfę Podstawową czy taryfę RAZEM dla posiadaczy REGIOkarty, zrobisz to w KOLEO. Od czego zacząć?

Bilety okresowe Kolei Dolnośląskich są dostępne w wersji przeglądarkowej KOLEO – to znaczy, że jeszcze nie kupisz ich przez naszą aplikację. Zatem krok pierwszy, to wizyta na koleo.pl i wyszukanie interesującego Cię połączenia. Dla przykładu pokażemy trasę Legnica-Wrocław.

Po wybraniu trasy kliknij opcję „Dalej” na dole ekranu:

Koleje Dolnośląskie Bilet Okresowy Miesięczny Tygodniowy

która przeniesie Cię do kroku, w którym będzie można wybrać właściwy bilet okresowy. Do wyboru na początku widać dwa najpopularniejsze bilety okresowe, czyli „Bilet Imienny Miesięczny Tam” oraz „Bilet Imienny Miesięczny Tam i Powrót”:

Koleje Dolnośląskie Bilet Okresowy Miesięczny Tygodniowy

Wszystkie bilety okresowe, jakie mają Koleje Dolnośląskie w ofercie, czyli również bilet imienny tygodniowy, imienny miesięczny oraz bilet odcinkowy tygodniowy (oczywiście tam i tam/powrót) i bilet miesięczny sieciowy imienny, są dostępne w KOLEO i pokażą się po kliknięciu w „Chcę zobaczyć więcej biletów okresowych”. Pokaże nam się wówczas taki widok:

Koleje Dolnośląskie Bilet Okresowy Miesięczny Tygodniowy

 

Pozostaje jedynie kliknąć ten bilet okresowy, który chcesz kupić i potwierdzić wybór. Kolejny krok to podsumowanie zamówienia uwzględniające właściwe ulgi, czas ważności biletu i finalną kwotę, jaka jest do zapłacenia:

Koleje Dolnośląskie Bilet Okresowy Miesięczny Tygodniowy

Każdy pasażer podróżujący z KOLEO niejednokrotnie już widział ten ekran i wie, że jedyne co pozostało do zrobienia, to wybrać sposób płatności, zapłacić (najszybciej za pomocą Konta KOLEO) i już po kilku sekundach można podróżować z biletem okresowym Kolei Dolnośląskich w kieszeni!

Zabierz bilet okresowy Kolei Dolnośląskich ze sobą

Bilety okresowe sprzedawane przez Koleje Dolnośląskie dostępne są tylko na stronie koleo.pl, ale po zakupie możesz zabrać je ze sobą! Co więcej, nie trzeba takiego biletu drukować 🙂 (chociaż też jest to możliwe). Jak to zrobić?

Kup bilet okresowy przez „komputerową” wersję KOLEO. Następnie zaloguj się w aplikacji KOLEO na Twoim smartfonie. Zakupiony bilet okresowy będzie w niej widoczny! Konduktor będzie mógł taki bilet skontrolować dokładnie tak samo, jak wersję drukowaną. Na dodatek nawet jeśli nie będziesz mieć zasięgu ani internetu w momencie kontroli.

Polecamy więc pobrać naszą aplikację i nie drukować biletów – oszczędzajmy lasy. 🙂

 

Zdjęcie główne tego artykułu jest autorstwa Marcina Szali i zostało udostępnione na licencji  Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International