Następna stacja – Wielkopolska

Zakup biletów kolejowych w Wielkopolsce jeszcze nigdy nie był tak prosty. Od 1 czerwca bilety Kolei Wielkopolskich są dostępne w KOLEO.

Wraz z początkiem czerwca katalog przewoźników kolejowych, których bilety można kupić w aplikacji i na platformie KOLEO rozszerzył się o Koleje Wielkopolskie.

Bilety Kolei Wielkopolskich dostępne w KOLEO

Obecnie korzystając z naszych narzędzi można kupić:

  • Wszystkie bilety jednorazowe w tym m.in. bilety w ramach ofert: „Karta Wielkopolska”, „Ty i 1, 2, 3” czy „Bilet 60+”
  • Bilet na przewóz roweru, zwierzaka czy bambetli.

Cały czas wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem dostępnej oferty biletowej. Po wakacjach planujemy sprzedaż w KOLEO biletów okresowych Kolei Wielkopolskich.
Z czasem pojawi się także możliwość kupienia biletów grupowych oraz w dostępnych w ramach oferty „Bus Tramwaj Kolej”.

Bilety KW – w aplikacji mobilnej oraz przez internet

Aby korzystać z oferty KW w KOLEO nie trzeba nic robić – wystarczy, że w zainstalowanej na swoim smartfonie aplikacji KOLEO (dostępnej w wersji na Android oraz iOS) wybierzę się trasę na której kursują pociągi KW lub skorzystać z platformy dostępnej pod adresem koleo.pl.

Poza biletami KW w KOLEO można kupić bilety: Arrivy, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście czy POLREGIO.

W marcu KOLEO świętowało czwarte urodziny – dostaliśmy wtedy wyjątkowy prezent – 4 mln sprzedanych biletów. Aplikacja KOLEO jest najwyżej ocenianą aplikacją w kategorii „Podróże” w Polsce – jest oceniana przez użytkowników Androida na 4,7/5 w Google Play – oraz 4,6/5 w App Store.

Trasy obsługiwane przez Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie obsługują linie kolejowe w woj. wielkopolskim oraz częściowo lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim. Pociągi są uruchamiane w relacjach:

Poznań – Kutno, Poznań – Mogilno, Poznań – Gołańcz, Poznań – Piła, Poznań – Zbąszynek, Poznań – Wolsztyn, Leszno – Zbąszynek, Leszno – Ostrów Wlkp., Poznań – Krotoszyn, Poznań – Kępno, Poznań – Kalisz, Gniezno – Jarocin oraz – w ramach Poznańskiej Kolei MetropolitalnejPoznań Główny – Gniezno, Nowy Tomyśl – Poznań Gł. – Września, Grodzisk Wlkp. – Poznań Gł.Wągrowiec, Poznań Gł. – Jarocin, Poznań Gł. – Rogoźno Wlkp.
W ostatnich latach Koleje Wielkopolskie obsługiwały linie o długości ponad tysiąca km, rocznie przejeżdżały 5 mln km i uruchamiały 70 tys. pociągów. Wielkopolskimi pociągami w ciągu roku podróżuje ponad 11 mln pasażerów.