Bory Tucholskie i Kociewie koleją

Przepiękne Bory Tucholskie, malownicze Kociewie, Kaszuby i dawne parowozy. To wszystko zapewni nam podróż pociągiem z Bydgoszczy do Kościerzyny. To doskonały pomysł na krótki wakacyjny kolejowy wypad.

Dlaczego Bydgoszcz – wiadomo.  Stolica województwa kujawsko-pomorskiego malowniczo położona nad Brdą zachwyca architekturą i klimatem. To właśnie Brda stanowi o wyjątkowości miasta i jest jedną z jego głównych atrakcji na równi z Bydgoskim Węzłem Wodnym i Wyspą Młyńską wraz z nowoczesną przystanią.

A dlaczego Kościerzyna? To z kolei obowiązkowy punkt dla wszystkich wielbicieli kolejnictwa – zwłaszcza tego w klimatach retro. W tutejszej Parowozowni Kościerzyna będącej częścią Muzeum Kolejnictwa można zobaczyć między innymi lokomotywy parowe i zabytkową halę parowozowni wraz z warsztatem. Dzięki specjalnej wystawie zwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej na temat historii miejsca i pociągów z nim związanych.

Rafal Konkolewski/ CC BY 3.0 PL

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Muzeum jest otwarte przez cały rok

Godziny otwarcia:

poniedziałek 10.00-16.00
wtorek – niedziela 10.00-18.00

Ceny Biletów

Bilet normalny – 8 zł
Bilet ulgowy – 6 zł
Bilet grupowy – 4 zł

Jeżeli po podziwianiu polskiej myśli technicznej najdzie was ochota na odpoczynek na łonie natury, to warto zdecydować się na dłuższy postój w Kociewie położonym w otoczeniu Borów Tucholskich. Tutejsze tereny, to także raj dla cyklistów. W skład Kociewskich Tras Rowerowych wchodzi blisko 400 kilometrów szlaków, którymi dojedziemy m.in. do Tczewa czy Starogardu Gdańskiego.

Bezpośrednie połączenie Bydgoszcz – Kościerzyna

Na czas wakacji przewoźnik Arriva uruchomił weekendowe bezpośrednie połączania z  Bydgoszczy do Kościerzyna przez Czersk. Dzięki temu podróżni szybko i komfortowo będą mogli dostać się w samo serce Kaszub. Stamtąd z kolei będzie można pojechać pociągami SKM do Trójmiasta

Za trwającą od nieco ponad dwóch do niecałych 2,5 h podróż zapłacimy 23 zł 60 gr.