KOLEO filtrowanie

Filtrowanie połączeń w KOLEO

Oddajemy dzisiaj do użytku jedną z fajniejszych funkcji w KOLEO – filtrowanie połączeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu planowanie podróży stanie się jeszcze łatwiejsze i jeszcze lepiej zaspokoi potrzeby naszych użytkowników!

Podróżujesz pociągami tylko POLREGIO, np. ze względu na bilet miesięczny? Chcesz zobaczyć w wynikach wyszukiwania tylko pociągi REGIO albo chcesz zobaczyć tylko te połączenia, na które bilet kupisz w KOLEO? Od dziś dzięki filtrowaniu możesz to zrobić!

Filtry dostępne w KOLEO

Co dokładnie można zobaczyć dzięki filtrowaniu połączeń?

  • Połączenia bezpośrednie.
  • Połączenia, na które bilet kupisz w KOLEO.
  • Połączenia realizowane przez wybranych przez Ciebie przewoźników.

Jak filtrować połączenia na stronie koleo.pl?

Kiedy wprowadzisz interesującą Cię stację początkową i docelową, zobaczysz wynik wyszukiwania dostępnych połączeń. Na jego ekranie dodaliśmy nowy element: „Opcje wyszukiwania„:

KOLEO połączenia pkp

Skrywa on właśnie wszystkie opcje filtrowania, o których wspomniałem na wstępie. Naciśnij go. Jak widzisz, filtrowanie podzielone jest na dwie części:

  1. „Opcje wyszukiwania”.
  2. „Wybrane kategorie pociągów”.

KOLEO połączenia pkp

Pierwsza pozycja to „Opcje wyszukiwania„. Pozwala pokazać jedynie te połączenia, które nie wymagają przesiadki – czasem w imię wygody można zdecydować się na dłuższą podróż. Możesz dzięki niej zobaczyć tylko te połączenia, na które bilet jest dostępny w KOLEO. Konsekwentnie powiększamy liczbę przewoźników, których bilety są w KOLEO dostępne i naszym celem jest posiadanie pełnej listy. Obecnie jednak możliwość filtrowania dostępnych biletów stanowić będzie bardzo duże udogodnienie.

Oczywiście obydwa filtry można zastosować jednocześnie, uzyskując listę połączeń bezpośrednich, na które bilet kupisz w KOLEO.

Druga pozycja, to „Wybrane kategorie pociągów„. Wybierając daną pozycję filtrujemy połączenia pod względem przewoźnika, który je realizuje. Możesz dzięki temu uzyskać listę połączeń, które realizuje tylko wybrany przewoźnik. Na przykład ten, na którego przejazdy posiadasz bilet miesięczny.

Zastosowane filtry potwierdź guzikiem „Zastosuj”, a wyniki przedstawiające proponowane połączenia pociągów zostaną odświeżone. Prawda, że łatwe?

Jak filtrować połączenia w aplikacji KOLEO?

Filtrowanie wprowadziliśmy również w naszej aplikacji.

Postaraliśmy się, aby filtrowanie na smartfonie było równie intuicyjne, co w przeglądarce na komputerze. Jak to zrobić?

Wybierz interesującą Cię trasę. Zobaczysz odświeżony widok, na którym pojawił się nowy element w prawym górnym rogu – ta ikonka służy do włączenia filtrów:

KOLEO filtrowanie aplikacja

Po aktywowaniu filtrów pojawi się panel do konfiguracji. Tak jak w wersji przeglądarkowej, możesz ustawić pokazywanie połączeń bezpośrednich, dostępnych w KOLEO i realizowanych przez wybranego (bądź wybranych) przewoźników. Pamiętaj, żeby wybór potwierdzić przez naciśnięcie „Zastosuj”:

KOLEO filtrowanie aplikacja KOLEO filtrowanie aplikacja

 

W efekcie takiego filtrowania jak pokazane powyżej uzyskasz widok, w którym na wybranej trasie KOLEO pokaże kursy realizowane przez tylko jednego przewoźnika, pod warunkiem że da się na nie kupić bilet:

KOLEO filtrowanie aplikacja Filtrowanie jest kolejną funkcją KOLEO, które usprawni podróżowanie pociągiem. Jakiś czas temu wprowadziliśmy sprawdzenie zaplanowanej trasy na mapie i możliwość kupienia biletu do 5 minut przed planowym odjazdem pociągu. Uważnie słuchamy Waszych głosów i systematycznie wprowadzamy wasze sugestie.