KOLEO FreeNow

FreeNow. I kierowca już czeka.

Do lekarza, z większymi zakupami do domu albo na dworzec z dużym bagażem… Z opresji wybawi nas platforma FreeNow, przez którą zamówimy samochód z kierowcą. 🚕

We wtorek, 1 marca 2016 roku sprzedaliśmy pierwszy bilet w KOLEO. Był to studencki z Krakowa do Rzeszowa. Od tego czasu minęło pięć lat, w ciągu których intensywnie pracowaliśmy, aby KOLEO rozwijało się i jak najpełniej odpowiadało potrzebom wszystkich, którzy podróżują pociągami regularnie, jak i tych, którzy wybierają je kilka razy w roku. Z okazji pięciu wspólnych lat przygotowaliśmy dla Was – wspólnie z FreeNow – zniżki na podróże dla obecnych i nowych użytkowników aplikacji. 

Nie potrzebujesz własnego samochodu 

FreeNow jest platformą umożliwiającą zorganizowanie szybkiego, ekologicznego i atrakcyjnego ekonomicznie transportu w mieście. Platforma jest przedsięwzięciem joint-venture BMW i Daimlera i jest obecna w 11 krajach Europy i pięciu Ameryki Łacińskiej oraz 150 miastach. W ramach FreeNow można zamówić: przejazd z kierowcą, wynająć elektryczną hulajnogę (obecnie w trzech krajach) oraz auta i skutery na minuty (obecnie w Niemczech).

W Polsce skorzystacie z usług FreeNow w siedmiu lokalizacjach: Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Do wyboru są: Taxi (najbliższa taksówka, z kosztem przejazdu wskazanym przez taksometr) Lite (przejazd z ceną określoną z góry), Lite+Screen (przejazd z ceną określoną z góry plus przesłona ochronna pomiędzy kierowcą a pasażerem), Comfort (samochody o podwyższonym standardzie), Taxi XL (samochód dla 5-8 pasażerów), Eco (auta elektryczne lub hybrydowe) oraz Premium (auta luksusowe prowadzone przez najlepiej ocenianych kierowców). 

Obecnie z FreeNow korzystają w Polsce dwa mln użytkowników, a przez platformę zamówiono dotychczas sześć mln kursów. Najchętniej wybieranymi formami przejazdu są Lite i Lite+Screen. 

Specjalnie dla Was – z okazji piątych urodzin KOLEO – FreeNow przygotował kody zniżkowe. Stali użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z 30-proc. (maksymalnie 6 zł) zniżki. A nowi – z uniwersalnym kodem „5latkoleo” – z dwóch zniżek na przejazdy po 10 zł każda. O szczegółach przeczytacie tutaj.