Lubimy nowości! Kolej na Google Wallet

Mamy dobre wieści dla użytkowników telefonów z systemem Android. Teraz można dodawać bilety KOLEO do wirtualnego portfela Google Wallet. To rozwiązanie z myślą o każdym, kto wszystkie swoje cyfrowe dokumenty lubi mieć zawsze pod ręką!

Krótka instrukcja obsługi: po zakupie dowolnego biletu w aplikacji KOLEO wystarczy kliknąć przycisk Dodaj do Google Wallet. I… już – bilet na przejazd będzie znajdował się w wirtualnym portfelu, tuż obok kart płatniczych czy cyfrowych dokumentów tożsamości. Oznacza to, że nie trzeba już otwierać aplikacji KOLEO w czasie kontroli biletów w pociągu. Załoga konduktorska zeskanuje kod QR znajdujący się właśnie w Google Wallet.

Warto dodać, że podobna funkcja działa również na urządzenia z systemem iOS. Więcej o biletach KOLEO w Apple Wallet pisaliśmy już w Magazynie Koleo.

Lubimy innowacje!

Obecność w wirtualnych portfelach to kolejna technologiczna nowinka, którą wprowadziliśmy do KOLEO. I znów byliśmy w tym pionierami. Podobnie jak w 2018 roku, kiedy jako pierwsi w Polsce udostępniliśmy graficzny wybór miejsc w pociągach. Zyskały go połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ŁKA Sprinter z Łodzi do Warszawy. W systemie można zarezerwować swoje ulubione siedzenie, które znajduje się na schemacie podobnym do tego, jaki znamy z kina lub teatru. Bez dodatkowych opłat – ale z gwarancją zawsze najniższej ceny biletu.

Wspieramy też Koleje Dolnośląskie w innowacyjnym projekcie związanym z uruchomieniem wagonu rowerowego. Od zeszłego roku w sezonie letnim znajduje się on w specjalnych weekendowych połączeniach na trasie Wrocław – Świdnica. Do wagonu w pociągu KD Rowerowy może zmieścić się nawet kilkadziesiąt jednośladów. Za ich załadunek odpowiada drużyna konduktorska, która pilnuje też bezpieczeństwa pojazdów. Dzięki temu można wybrać się na krótką wycieczkę w rejon masywu Ślęży – bez strachu, że nasz rower nie zmieści się do pociągu.

W tym sezonie rowerowy wagon Kolei Dolnośląskich powrócił już na szlaki. Bilety na przejazd pociągiem KD Rowerowy z Wrocławia do Świdnicy oczywiście dostępne są w KOLEO.

Mamy również Bambetle+. To nasza najnowsza usługa, dzięki której podróże koleją są lekkie… jak nigdy dotąd! Zamiast jechać pociągiem z ciężkimi walizkami – można nadać je z domu i dostarczyć prosto do celu podróży. Bambetle przyjadą do celu dokładnie wtedy, kiedy i Wy – ale bez dźwigania walizek po schodach i wrzucania ciężkich toreb na półki w przedziale. Bagaży nie trzeba przygotowywać w żaden specjalny sposób. Bo w końcu chodzi o to, aby podróż nie była udręką.

I taki też mamy cel – w KOLEO robimy wszystko, aby zwiększać komfort przejazdu pociągiem. Najnowocześniejsze i najwygodniejsze rozwiązania lubimy mieć jako pierwsi. Dlatego zapewniamy: to jeszcze nie koniec. Kolejne nowości już wkrótce: jeśli nie macie jeszcze aplikacji KOLEO – koniecznie pobierzcie ją za darmo z Google Play lub App Store. W KOLEO znajdziecie bilety kolejowe z gwarancją najniższej ceny i przy okazji będziecie mogli najszybciej przetestować wszystkie nasze innowacyjne pomysły 😊