Jak ominąć korki na Zakopiance?

Wielogodzinne korki, żółwie tempo i podróż do Krakowa trwająca nawet… siedem godzin! Tego doświadczyły osoby, które zdecydowały się na powrót samochodem z Sylwestra w Zakopanem. Trasa była tak obłożona, że problemy z przejazdem miały nawet karetki i wozy strażackie. Chociaż z reguły sytuacja nie jest aż tak dramatyczna, to korki na Zakopiance to codzienność. Zwłaszcza w okolicach ferii i weekendów. Podpowiadamy, jak je ominąć!

Tutaj z pomocą przychodzi kolej! A ściślej rzecz biorąc uruchomiona w ubiegłym roku Podhalańska Kolej Regionalna. W jej ramach turyści mają do dyspozycji aż ponad 30 połączeń dziennie na trasie Nowy Targ – Zakopane. Pociągi kursują średnio co kilkadziesiąt minut. Podróż na tym odcinku zajmie nam zaledwie 25 minut i będzie kosztować nas tylko 4 złote. W czasie szczytu podróż z Zakopanego do Nowego Targu samochodem trwa średnio aż trzy godziny.

Kolej stanowi zatem tańszą, bardziej ekologiczną i przede wszystkim dużo szybszą alternatywę dla podróży samochodem. Warto więc wybrać pociąg podczas planowania kolejnego wypadu do zimowej stolicy Polski.

Bilety na pociągi POLREGIO na trasie Zakopane – Nowy Targ.

Sprawdź rozkład jazdy pociągów Kraków – Zakopane.

Bilet normalny z Krakowa do Zakopanego kosztuje zaledwie 14 zł tj. mniej niż 3 litry paliwa a na liczącej ponad 120 kilometrów trasie zużyjemy go na pewno zdecydowanie więcej.

Dla podróżnych, którzy często bywają w Zakopanem POLREGIO przygotowały też dwie specjalny taryfy biletowe.

 • Bilet Górski (obowiązujący tylko na połączenia kolejowe).
  W tym przypadku mamy do wybory bilety jednorazowe lub odcinkowe miesięczne.
  Bilet miesięczny w tej opcji kosztuje 90 zł. Jest to opłacalna opcja biorąc pod uwagę, że ich ceny są niższe odpowiednio o 35% i 45% w stosunku do podstawowej taryfy TRP. Bilet Górski został pomyślany przede wszystkim dla mieszkańców Beskidu Sądeckiego, Małego, Makowskiego, Śląskiego, Żywieckiego oraz Podhala. Nie znaczy to oczywiście, nie że mogą korzystać z niego turyści z innych części kraju.
 • Taryfa Podhalańska (której bilet jest honorowany także w komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem). To opcja idealna dla tych, którzy chcą ominąć korki i planują zwiedzanie, a nie chcą być zależni od samochodu. Mogą oni skorzystać z biletu jednorazowego (90 lub 120-minutowego) oraz miesięcznego na wybrany odcinek.
  UWAGA:
 • Bilet 90 minutowy jest ważny na komunikację miejską w Nowym Targu LUB Zakopanem. Bilet 120-minutowy jest ważny w obu miastach.
 • Za bilet miesięczny na trasie Nowy Targ – Zakopane i uprawniający do korzystania z komunikacji miejskiej w Nowym Targu zapłacimy 151,20 zł (bilet normalny).
 • Za bilet miesięczny na trasie Nowy Targ – Zakopane i uprawniający do korzystania z komunikacji miejskiej w Zakopanem zapłacimy 162 złote (bilet normalny).
 • Za bilet miesięczny na trasie Nowy Targ – Zakopane i uprawniający do korzystania z komunikacji miejskiej w obu miastach zapłacimy 232,20 zł (bilet normalny).

Ceny biletów jednorazowych w wybranej taryfie

Rozkład jazdy Nowy Targ – Zakopane