Pociągiem ze Szczecina do Kołobrzegu przez Gryfice

Marzy wam się szybki wypad nad polskie morze? Nic prostszego. Ze Szczecina Głównego wygodnie i szybko  dostaniemy się na zachodnie wybrzeże Bałtyku.

Do Kołobrzegu przez Gryfice zawiozą nas ze Szczecina pociągi POLREGIOPodróż zajmie nam od 2 do blisko 3 godzin.
Za bilet normalny zapłacimy 29,10 zł.

Część pociągów kursujących do Kołobrzegu z Poznania zatrzymuje się w Gryficach. Jeżeli szukamy dodatkowych atrakcji w czasie urlopu, to warto rozważyć krótką przerwę w podróży i wysiąść na tej stacji.

Wąskotorówka w Rewalu

W Gryficach znajdziemy Nadmorską Kolej Wąskotorową, którą przez Rewal pojedziemy aż do Pogorzelicy. Pokonanie liczącej blisko 40 kilometrów  trasy zajmie nam niecałą godzinę. Wszystko w towarzystwie klimatycznych wagonów i lokomotywy.

Stiopa/ CC BY-SA 4.0

Po drodze mijać będziemy między innymi Niechorze z zabytkową latarnią i Trzęsacz z tamtejszymi ruinami średniowiecznego kościoła na klifie i zespół pałacowo parkowy. Fani architektury znajdą coś dla siebie także w Dreżewie, gdzie podziwiać będą mogli neogotycki pałac i w Rybokartach, gdzie czeka na nich dworska rezydencja z XVIII wieku. Z kolei w samych Gryficach podziwiać można kolekcję zabytkowych parowozów i zgłębić historię kolei wąskotorowej.

Od 1 maja do końca września pierwszy pociąg z Gryfic rusza o 8:40, ostatni z Pogorzelicy odjeżdża 17:45.

Za bilet w jedną stronę zapłacimy 15 złotych. 

Trzewik/ CC BY-SA 4.0