Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy!

Od niedzieli 13 marca zmienia się rozkład jazdy PKP.

Planujecie podróż pociągiem? Sprawdźcie najpierw rozkład jazdy, najlepiej na KOLEO.

Od niedzieli kolejarze wprowadzają tzw. korektę rozkładu jazdy. Niektóre pociągi mogą odjechać wcześniej albo później niż dotychczas. Pojawiają się także nowe połączenia.

W niedzielę wyrusza pierwszy „Piorun” Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – weekendowy pociąg kursujący między Łodzią a Warszawą. To najszybsze w historii połączenie między tymi miastami! Po południu, powrót z Warszawy Centralnej do Łodzi Widzewa zabiera tylko 63 minuty. Bilet normalny kosztuje ok. 20 zł i możecie oczywiście go kupić w KOLEO.

Od niedzieli ruszą również nowe dalekobieżne połączenia Arrivy RP – MultiRegion – między Toruniem, Bydgoszczą, Gdańskiem, Olsztynem i Piłą. To dobra alternatywa dla tych, którzy szukają taniej podróży. Ceny normalnych biletów, w zależności od trasy, to od 15 do 25 złotych. Rozkład jazdy możecie sprawdzić w naszej wyszukiwarce.

Nowe połączenia, które wystartują nieco później, bo w kwietniu, zapowiadają także Przewozy Regionalne. Po dekadzie przerwy mają wrócić pociągi do Gorlic w województwie podkarpackim. Na początek zapowiada się weekendowe połączenie między Gorlicami przez Jasło do Rzeszowa. Bilety na te pociągi będą dostępne w KOLEO. Jak tylko będziemy znali szczegóły tego połączenia to damy znać!

Pamiętajcie! Jeśli planujecie w najbliższych dniach podróż pociągiem, a zwłaszcza w niedzielę i w kolejnych dniach – upewnijcie się co do rozkładu jazdy.