Jak dojechać pociągiem na Pol’and’Rock Festival 2019?

Jedziesz na 25. Poland’Rock festiwal w Kostrzynie? Wybierz pociąg i podróżuj taniej do Kostrzyna z KOLEO! Sprawdź rozkład pociągów specjalnych POLREGIO i kup swój bilet.

W 2019 r. trasy pociągów festiwalowych obejmą kierunki z południa, wschodu i Polski centralnej, skąd uruchomione zostaną połączenia POLREGIO, umożliwiające dogodny dojazd do Kostrzyna z większości województw. Połączenia do Kostrzyna zostaną uruchomione 31 lipca, zaś połączenia powrotne – 4 sierpnia.

Sprawdź rozkład jazdy pociągów na Pol’and’Rock 2019!

Jak oszczędzić w drodze na festiwal Poland’Rock?

Bilety na pociągi POLREGIO (marka Przewozów Regionalnych, które od wielu lat odpowiadają za połączenia kolejowe na festiwal) możesz kupić na specjalnej stronie, obsługującej pociągi na Pol’and’Rock Festival. Jak wyglądają zniżki?

  • Jeśli kupisz od razu festiwalowy bilet do Kostrzyna i z powrotem, możesz zaoszczędzić do 60 zł.
  • W pociągach specjalnych obowiązują też ulgi ustawowe – 37% i zniżki dla studentów – 51%.

Ceny biletów zależą również od miejsca, z którego ruszasz, w myśl zasady im bliżej, tym taniej. Poniżej przedstawiamy mapę stref taryfowych, która pomoże Ci ustalić, ile zapłacisz za bilet na pociąg. Bilet na pociąg na festiwal kupisz oczywiście w KOLEO.

Którym pociągiem jechać na Woodstock?

Specjalne pociągi przewoźnika POLREGIO pozwolą Ci dojechać bezpośrednio do dworca w Kostrzynie. To najwygodniejszy sposób na dojazd na festiwal. POLREGIO uruchomi 12 pociągów specjalnych (po 6 w obydwie strony), które zawiozą festiwalowiczów na Pol’and’Rock i odwiozą ich bezpiecznie do domów.

Rozkład pociągów specjalnych znajduje się na stronie festiwalu.

Dodatkowe pociągi POLREGIO i innych przewoźników

Prócz specjalnych pociągów festiwalowych, będą także dodatkowe kursy pociagów POLREGIO do i z Kostrzyna. Ich rozkład znajdziesz na stronie z biletami na pociągi festiwalowe. Do Kosztrzyna będzie można również dojechać pociągami Arriva RP z Torunia oraz Kolei Mazowieckich z Warszawy. PKP Intercity wzmocni natomiast pociągi w kierunku Kostrzyna dodatkowymi wagonami.

Czy warto jechać na festiwal pociągiem?

Kolejny rok z rzędu, organizatorzy festiwalu apelują, by nie wjeżdżać samochodami na teren pola namiotowego. Połączenia na Pol’and’Rock będą obsługiwane przez kultowe zespoły trakcyjne EN57, w których bez wątpienia można liczyć na niezapomnianą atmosferę. Niektórzy doświadczeni festiwalowicze mówią, że sama integracja w pociągu to połowa klimatu festiwalu. Czas przejazdu, stacji wynosi kilka lub kilkanaście godzin, w przypadku najdłuższych relacji. Wynika to z dość długich tras, jakimi w tym roku pojadą pociągi. Podróż z Warszawy potrwa około 8 godzin, zaś z Krakowa około 11.

Więcej szczegółów o pociągach na festiwal Pol’and’Rock 2019 znajdziesz na specjalnej stronie.