Umowa KOLEO z POLREGIO podpisana!

15 czerwca w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, z udziałem Pani Premier Jadwigi Emilewicz, nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy spółkami Przewozy Regionalne i Astarium, właścicielem technologii KOLEO.

Od lipca będzie ponownie można kupić bilety na pociągi POLREGIO poprzez platformę i aplikacje mobilne KOLEO.

Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Michał Wolański, Astarium

– Każda forma współpracy małych firm z dużymi przynosi obopólne korzyści. Podpisana dziś umowa wpisuje się w nasz cel jakim jest wzmacnianie tej symbiozy. Pasażerowie POLREGIO zyskują szybki i wygodny dostęp do biletów, a KOLEO możliwość upowszechnienia swojego rozwiązania na rynkach zagranicznych – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Umowa na sprzedaż biletów Przewozów Regionalnych to dowód uznania dla projektu i technologii KOLEO. Wierzymy, że wysokie oceny pasażerów, niezawodność oraz popularność platformy KOLEO pozytywnie wpłyną na postrzeganie marki POLREGIO. 

Platforma KOLEO jest oparta o unikalną na rynku technologię dostępną na systemy Android, iOS oraz poprzez portal internetowy. Z usług KOLEO korzysta ponad 0,5 mln użytkowników miesięcznie i jest najwyżej ocenianą aplikacją podróżniczą w Polsce – 4,6/5 w Google Play.

Anna Lenarczyk, Członek Zarządu oraz Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu – Przewozy Regionalne

– Naszym priorytetem jest powszechność oferty i osiągamy ten cel dzięki wprowadzaniu szerokiej gamy kanałów sprzedaży biletów na pociągi POLREGIO. Obecnie są one dostępne nie tylko w tradycyjnym okienku kasowym czy u konduktora, ale również poprzez innowacyjne platformy i aplikacje jak KOLEO. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, bowiem opieranie naszej strategii sprzedaży na wysokiej dostępności oferty przynosi zadowolenie pasażerów i pozytywne efekty biznesowe – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych, największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w Polsce.

Bilety POLREGIO są dostępne w KOLEO od lipca.