Widżety KOLEO – rozkład jazdy jeszcze nigdy nie był tak blisko

Za ile minut odjeżdża najbliższy pociąg do pracy lub szkoły? Tego dowiesz się już po odblokowaniu ekranu w telefonie – to za sprawą naszych nowych widżetów, które udostępniliśmy wszystkim użytkownikom aplikacji mobilnej KOLEO.

Dzięki nim informacje o najbliższych odjazdach lub przyjazdach z dowolnie wybranej stacji kolejowej na terenie całego kraju są dostępne od ręki: na ekranie startowym telefonu, bez konieczności uruchamiania aplikacji KOLEO. Oznacza to, że wszystkiego, co najważniejsze o swoim połączeniu dowiecie się jeszcze szybciej!

W tabeli umieściliśmy podstawowe informacje dotyczące kursowania pociągów: godzinę odjazdu, przewoźnika obsługującego kurs, stację docelową oraz numer peronu, z którego odjedzie nasz skład. Pędząc na dworzec nie trzeba już wyszukiwać tych informacji w aplikacji lub na ekranie stacyjnym.

A jak dodać widżet KOLEO? Na urządzeniach z systemem iOS po odblokowaniu ekranu wystarczy przytrzymać wyświetlacz palcem. Po chwili powinien pojawić się przycisk oznaczony znakiem +, który odpowiada za dodawanie nowych widżetów. Z listy dostępnych pozycji wybieramy KOLEO:

W zależności od potrzeb widżet można personalizować. Do wyboru – tablica odjazdów lub przyjazdów na dowolnej stacji kolejowej w Polsce. I to w wielu różnych rozmiarach! Na najmniejszej wersji widżetu znajdziemy informacje jedynie o trzech najbliższych połączeniach, na największej – aż 12! Co więcej: nie ma ograniczeń co do liczby stacji, ponieważ jest możliwość dodania nawet kilku widżetów.

Ponadto: kliknięcie na listę połączeń w dowolnym miejscu przenosi do aplikacji KOLEO, w której możecie kupić bilet na wybrany, odjeżdżający niebawem kurs.

Posiadaczy smartfonów z systemem Android uspokajamy – podobne widżety znajdziecie również w wersji aplikacji KOLEO dostępnej w sklepie Google Play. I to z tymi samymi funkcjami: tu także możecie wybrać rozmiar widżetu oraz dowolną stację kolejową na terenie całego kraju. Dodatkowo na urządzeniach z Androidem listę połączeń można odświeżać i przewijać, nawet o kilkadziesiąt pociągów: do połączeń, które na stacji zjawią się dopiero za kilka godzin.

Tym samym – tablicę stacyjną z odjazdami znajdziecie nie tylko na dworcu, ale także w swojej kieszeni! 😊