KOLEO KW

Koleją po Wielkopolsce

– Nadeszła wiosna, czas rozpocząć kampanię działkową – mawiał dziadek. Wiosna – przynajmniej ta kalendarzowa – już jest. Dziadek był szczęśliwym posiadaczem działki, więc rzeczywiście mógł spędzać na niej coraz dłuższe i cieplejsze wiosenne dni. Nie każdy ma swój kawałek ziemi. Każdy może jednak spędzić weekend w wyjątkowej części naszego kraju – Wielkopolsce. Na miejsce dowiozą Koleje Wielkopolskie, które są partnerem naszej akcji z okazji 5. urodzin KOLEO!

We wtorek, 1 marca 2016 roku sprzedaliśmy pierwszy bilet w KOLEO. Był to studencki z Krakowa do Rzeszowa. Od tego czasu minęło pięć lat, w ciągu których intensywnie pracowaliśmy, aby KOLEO rozwijało się i jak najpełniej odpowiadało potrzebom wszystkich, którzy podróżują pociągami regularnie, jak i tych, którzy wybierają je kilka razy w roku. Jednym z naszych priorytetów jest stałe rozszerzanie oferty.

Do Wrześni, Wolsztyna i Kórnika 

W 2020 roku rozszerzyliśmy ofertę KOLEO o możliwość zakupu biletów na pociągi Kolei Wielkopolskich. 

Wielkopolski operator kolejowy został powołany w 2009 roku, aby zapewnić mieszkańcom województwa wielkopolskiego szybką i regularną komunikację. Obecnie pociągi Kolei Wielkopolskich obsługują także częściowo województwo lubuskie, kujawsko-pomorskie i łódzkie. Można nimi dojechać m.in. do: Gniezna, Kutna, Konina, Wrześni, Leszna, Wolsztyna, Ostrowa Wlkp., Wągrowca, Nowego Tomyśla i Zbąszynka. W grudniu ub.r. uruchomiono połączenia do Łodzi, Odolanowa i Milicza, a na początku tego roku do Kościana, Leszna i Rawicza. 

W ciągu roku na wielkopolskie szlaki wyjeżdża ponad 80 tys. pociągów, które przejeżdżają około 6,5 mln pociągokilometrów. Przed pandemią koronawirusa liczba pasażerów Kolei Wielkopolskich regularnie rosła, aż w 2019 roku przekroczyła 12 mln. Zdecydowana większość osób – prawie 70 proc. – wybiera kolej w drodze do pracy lub szkoły. Nie oznacza to jednak, że Kolejami Wielkopolskimi nie można wybrać się na wyjątkową wycieczkę. 

Gdy tylko wróci odrobina normalności, a z nią muzea i inne instytucje kultury zapraszamy – wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi – na wiosenny weekend we Wrześni, Wolsztynie lub Kórniku. We Wrześni – niespełna 50 km od Poznania – punktem obowiązkowym jest Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich, którego mury pamiętają początek XX wieku i strajk dzieci przeciwko zakazowi używania języka polskiego. Wolsztyn to oczywiście zabytkowa parowozownia i możliwość powrotu do przeszłości, gdy na torach królowały parowozy. Z kolei 25 km na południe od Poznania leży Kórnik – miasto położone urokliwie nad trzema jeziorami z zamkiem, którego historia sięga XV wieku oraz 40-hektarowym ogrodem z ponad 3,5 tys. gatunkami i odmianami roślin.

Na miejsce dojedziemy wygodnymi pociągami Kolei Wielkopolskich, a bilety kupimy oczywiście w KOLEO

100% miłości do kolei

KOLEO – nowatorskie, intuicyjne i przyjazne narzędzie do planowania kolejowych podróży i zakupu biletów kolejowych obchodzi piąte urodziny. Gdy je uruchamialiśmy 1 marca 2016 roku przyświecało nam hasło „100% miłości do kolei”. To się nie zmieniło, w przeciwieństwie do stale rosnącej liczby podróżujących z nami osób i sprzedanych biletów. Obecnie z naszej aplikacji korzysta 1,5 mln użytkowników i sprzedaliśmy już 6,5 mln biletów. 

Obecnie w aplikacji KOLEO (w Apple Store, Google Play i App Gallery) i na koleo.pl można sprawdzić rozkłady jazy wszystkich polskich operatorów kolejowych oraz kupić bilety na przejazdy – oprócz Kolei Wielkopolskich – pociągami: Arrivy, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście i Polregio. 

Dziękujemy za wspólne podróże!